Realigro.biz.tr içinde satılık ev ilanlarına bakabileceğiniz dünya çapındaki ilk gayrimenkul arama motorudur Irak

Irak Satılık Emlak

Irak, resmi olarak Irak Cumhuriyeti, Batı Asya'nın bir devletidir. Kuzeyde Türkiye, güneyde Suudi Arabistan ve Kuveyt, kuzeybatıda Suriye, batıda Ürdün ve doğuda İran ile sınır komşusudur. Başkenti Bağdat.

Erbil, Bağdat, Basra ve Musul'dan sonra Irak'ın dördüncü büyük şehridir. Musul'un 80 kilometre doğusunda yer alır ve Irak Kürdistanının başkentidir. Erbil, Irak'ta satılık bir mülk satın aldığınız en iyi yerlerden biridir. Erbil, kent yaşamının 6000 yılına dayanan kayıtlarıyla dünyanın en eski sürekli yerleşim yerlerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Kürdistan bölgesinin ekonomik başkenti olan Erbil, Irak'ta önemli bir rol üstlenerek, şehrin ekonomik büyümesinden ve güvenliğinden faydalanmaya çalışan çok sayıda insanı kendine çekiyor. Kürdistan'ın büyük hidrokarbon rezervleri ve güvenliğiyle, ülkenin geri kalanına kıyasla, ekonominin büyümesini desteklemesi, gayrimenkul ve sosyal altyapı talebini daha da artırması bekleniyor.

Nüfus artışı, beklenen ekonomik büyüme ile birlikte, gayrimenkul projelerine (konut, ticari, Irak ve otelde satılık emlak) ve bölgedeki eğitim ve sağlık tesisleri gibi sosyal altyapı projelerine olan talebi artırmaya devam etmektedir.

Bununla birlikte, politik risk temel endişe olmaya devam etmektedir. Bağdat'la son zamanlarda yaşanan fiziksel anlaşmazlıklar, Erbil ve merkezi hükümet arasındaki ilişkilerin kötüleşmesine ilişkin endişeleri artırdı. Ancak bu şu anda Kürt olmayan Irak'taki şiddetin artması ve yakın zamandaki yakınlaşmadan bu yana potansiyel barış temettüleri ile dengeleniyor.

Erbil'deki konut emlak piyasası potansiyel büyümenin devam ettiğini göstermektedir. Pazarın temelleri, arzın yavaş büyümesiyle desteklenmeye devam ediyor. Hükümet çalışmaları, önümüzdeki 5 yıl boyunca toplam 112.500 konutun gerekli olduğunu tahmin ediyor. Ancak şehirdeki inşaat faaliyetlerine bakılırsa bu hacimli konutların zamanında teslim edileceğinden şüphe duyulmaktadır. Bu tahmin aynı zamanda sadece nüfusun büyümesi ile ilgilidir ve Irak'ın diğer bölgelerinden satılık mülkle ilgilenen alıcıların ürettiği talebi dikkate almaz ve bu da arz üzerinde daha fazla baskıya yol açabilir

Harita, fiyatların seyri ve istatistikler

İlgili gayrimenkul

Al-jamiaa, Üniversitelerin öğretim üyeleri için seçilen Bağdat'ın en iyi organize ilçelerinden biridir. Ben 3 katlı evin sahibiyim, Al-Jamiaa (Ünivers...
Cod. 27858

Satilik Villa, Irak, Baghdad, Baghdad, Baghdad

Reserved negotiation
Satilik
Villa

220 m²
satılık villa
Harita, fiyatların seyri ve istatistikler
 
 
2005-2022 REALIGRO REAL ESTATE LTD. All Rights Reserved - VAT Nr: 893969932
Neikos Digital Agency
  1. Tercihler

    Realigro web sitesini daha iyi kullanmak için, dil, para birimi, metrekare veya sq ft için tercihlerinizi ayarlayın

    şimdi ayarlayın Bir daha gösterme
BB